Általános, Harsánnyal kapcsolatos témák

Közélet, sport, oktatás, és még sok minden más amit meg szeretnél vitatni másokkal.

Tisztelt Regisztrálni Szándékozók!

Az elmúlt időszak tapasztalata azt mutatja, hogy bizonyos keleti országokból, napi 25-30 üzleti jellegű regisztráció érkezik a fórumra. A felhasználónevek 99%-a egy betűhalmaz.
Ezért arra kérek minden új regisztrálót (a saját érdekében is), hogy a jövőben felhasználónévként lehetőleg értelmes, értelmezhető nevet válasszon.
A fentiek miatt a frissen regisztráltak csak admin jóváhagyás után lesznek teljes jogú tagok, mert csak így biztosítható a fórum biztonságos, spam mentes működése.

Admin

Re: Általános, Harsánnyal kapcsolatos témák

HozzászólásSzerző: netti78 » 2011.01.15. 18:54

Gyerekek!

Hozzám most jutott el az az információ, hogy a leendő testületi tagok (képviselők), az alpolgármester asszony kivételével lemondtak a tisztelet díjukról, ami fejenként kb. 20.000 Ft-ot jelent.
Ha jól számolok, akkor ez 5 X 20.000 Ft, azaz 100.000 Ft-megtakarítást jelent havonta. Éves szinten pedig 1.200.000 Ft-ot. Szerintem ez példa értékű dolog, ugyanis ezek az emberek gyakorlatilag a szabad idejüket áldozzák föl, reményeink szerint azért, hogy a községünk előrébb jusson onnan ahol most tart.
Az elmúlt 20 évben nem hallottunk ilyen dologról.
netti78

HozzászólásSzerző: bobby » 2011.01.16. 22:17

Netti!
Nem példa értékű, hanem alap dolog, hogy lemondanak a tiszteletdíjról, más falvakban már nagyon régen így csinálják. Az legyen képviselő, aki tenni akar a faluért, ne pedig az aki a pénz miatt bejár az ülésekre. A régebbi tagok közül volt olyan, aki azért indult, hogy abból fizesse a kocsi törlesztőrészletét. Kiss Győző pedig nagylelkűen felajánlotta a tiszteletdíját, hogy parkolót építsenek a hivatal elé, a dolog szépséghibája csupán annyi, hogy a parkoló a panzió parkolójának a kibővítése lett és még a tv-ben is hónapokon keresztül vetítették e nemes cselekedetet. Kíváncsi vagyok vajon megépült volna-e, ha nem egymás mellett van a két épület... Az elmúlt 20 év csak arról szólt, hogyan tudnak minél kevesebb erőfeszítéssel minél több pénzt ellopni. Nem is értem, hogyan lehetett az előző polgármestert 5x megválasztani. Igazából nem is ismerek olyan embert, aki rá szavazott, jót még senkitől sem hallottam róla, bár az is lehet, hogy nem ismerek elég embert... Remélem az új vezetésről valami jót is lehet majd mondani a ciklus végén.
bobby

HozzászólásSzerző: Hóhányó » 2011.01.17. 11:41

Bobby!
Igazad van!Szerencsére a jelenlegi képviselőtestületnek van munkája, így nem szorulnak rá a tisztelet díjra! A polgármester már el is osztotta a pénzt, valamilyen alapot képeztek belőle!
A parkolóval kapcsolatban osztom a véleményed!
Régen is lemondott néhány képviselő a tiszteletdíjról, és valóban néhány csak azért jelentkezett ( és sajnos bejutott), hogy egy kis plussz pénzhez jusson!
Netti! Nem kell hanyatt esni a felajánlástól!
Választások előtt remélem tudták, hogy mire vállalkoznak, -önkéntes munka (karácsonyi tea és forralt bor osztás)
részvétel a képviselői taggyűléseken ( ez természetes)reprezentáció (bizonyos rendezvényeken a részvétel), adományozás (tombola), ötletelés stb.!
Hóhányó

HozzászólásSzerző: netti78 » 2011.01.18. 12:10

Bobby hozzászólásához csak annyi hozzá fűzni valóm lenne, hogy szerintem egyáltalán nem nevezhető "alap" dolognak az, hogy valaki a munkájáért cserébe csak úgy lemond egy bizonyos összegről. Ráadásul a mai anyagi világban. Mert ugyebár sajnos azzal kell szembesülnünk nap mint nap a médiában, hogy a nagy vezetők nem mondanak le semmiről, de ellenben a kis embereket jól megszorongatják.
Csak mellékesen kérdezném tőled, hogy amennyiben te lennél ott, ugyanezt megtetted volna-e???
netti78

HozzászólásSzerző: bobby » 2011.01.19. 15:44

Ha benne lennék a testületben, akkor én magam vetettem volna fel az ötletet a tiszteletdíjról. Elvileg azért indul valaki a választáson, mert tenni szeretne valamit a település fejlődése érdekében. A fejlesztésekhez pénz kell és ha tiszteletdíjakra szórják el a pénzt, akkor kevesebb jut fejlesztésre. Ha jól tudom út alapot hoztak létre és oda kerülnek a tiszteletdíjak. Ha a régi testület is megtette volna ezt, akkor néhány út aszfaltozására összegyűlt volna a pénz és most nem éreznénk azt, hogy 20 év alatt semmi sem történt a faluban.
bobby

HozzászólásSzerző: Hóhányó » 2011.03.01. 11:54

Üdvözlöm az új tagokat (zolee, crazyboy, mindegy, cleopátra és nem utólsó sorban kakadu99)!
Remélem hamarosan megismerhetjük a véleményeteket egy-egy témában4
A régi tagokat is szívesen venném, mert néha már saját magamat is unom, és még talán a verses fórumot.. Ez a véleményem. Bocs akit megbántottam (királylány).
Hóhányó

HozzászólásSzerző: királylány » 2011.03.02. 10:07

Hóhányó!
Nem bántottál meg! Nem kell olvasni!! (Szép versek)
Lehet (remélem), hogy valaki(k)nek tetszik. Bár erről még nem kaptam vissazjelzést. Megpróbálok kitartani, hátha scatlakozik még valaki
Ennek ellenére szívesen olvasom az írásaidat! Egy kicsit provokálós, de úgy látom néhány esetben beválik! ;)

királylány
királylány

HozzászólásSzerző: netti78 » 2011.03.02. 18:45

Hóhányó!
Egyáltalán nem értek veled és a kritikáiddal egyet.
Ezek szerint Hókuszpók vicceit is unod ugye, nemcsak a Királylány verseit? Nem tudlak megérteni, hogy miért zavar ez téged, ha pedig nem érdekel, ahogy Királylány mondta, ne olvasd!!! :) ;)
netti78

HozzászólásSzerző: Hóhányó » 2011.03.03. 06:43

Netti!
Hiányzik ha nem ír Hókuszpók! Szeretem.
Verset nem olvasok.
Hóhányó

HozzászólásSzerző: Hóhányó » 2011.03.10. 13:53

Döntsük már el bulizunk, vagy kéregetünk? :roll:
Ha nincs pénz, nem rázzuk a rongyot! Arra költsünk amire fontos. Turul vs. Szandi és a többiek!
Addig nyújtózkodjunk,ameddig a takarónk ér!

Az élelmiszercsomag juttatásáról is megvan a véleményem! :twisted: Tudjátok kinek jut? :twisted:
Hóhányó

ElőzőKövetkező

Vissza: Köztér