Roxnet6a

Közélet, sport, oktatás, és még sok minden más amit meg szeretnél vitatni másokkal.

Tisztelt Regisztrálni Szándékozók!

Az elmúlt időszak tapasztalata azt mutatja, hogy bizonyos keleti országokból, napi 25-30 üzleti jellegű regisztráció érkezik a fórumra. A felhasználónevek 99%-a egy betűhalmaz.
Ezért arra kérek minden új regisztrálót (a saját érdekében is), hogy a jövőben felhasználónévként lehetőleg értelmes, értelmezhető nevet válasszon.
A fentiek miatt a frissen regisztráltak csak admin jóváhagyás után lesznek teljes jogú tagok, mert csak így biztosítható a fórum biztonságos, spam mentes működése.

Admin

Roxnet6a

HozzászólásSzerző: 6aaaaaa » 2010.11.12. 15:27

Én úgy látom, talán megpróbálhatnánk.
6aaaaaa

Re: Roxnet6a

HozzászólásSzerző: 6aaaaaa » 2010.11.12. 15:37

Elnézést, hogy megkérdezésetek nélkül, egy új fórumot nyitottam, de szerintem lenne mit beszélgetnünk.
Természetesen egy sort küldtök, hogy nem OK és törlöm a fórumot.
Szerintem érdekel benneteket (bennünket) Harsány, segítsünk a falunak, jó indulatú (nem kioktató) hozzászólásainkkal (bárki hozzászólását elfogva).
Szerintetek például milyen a buszközlekedés, úgy gondolom nagyon sok embert érint. Járatok, buszsofőrök, Volán. Volán van értünk, vagy mi a volánért.
Vagy a COOP, vagy az egészségügyi ellátás, vagy a Polgármesteri Hivatalban történő ügyfélfogadás, vagy bármi ami a községben élő lakosságot érinti
Köszönöm.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára 6aaaaaa 2010.11.12. 16:08-kor.
6aaaaaa

HozzászólásSzerző: netti78 » 2010.11.12. 22:14

Nagyon jó ötletnek tartom a kezdeményezésedet!
netti78

HozzászólásSzerző: Roxana » 2010.11.13. 10:20

Természetesen! Nagyon jó a kezdeményezésed! Gondolkodtam rajta, hogy ötletbörze néven indítom, mivel látom, hogy mi vagyunk a legaktívabbak, nagyon jó, hohy a mi nevünkön fut, de várjunk ide minden jó kezdeményezést! Bátorítsuk a félénkeket! Lépjetek be közénk!
Ez olyan Mátyás király-féle akció! áLRUHÁBAN JÁRJUK A FALUT, HALLJUK A PANASZOKAT, a lehetséges fejlődési utakat, ill. merre kéne fejlődni, el"lopni " mások ötleteit! Előre Harsány fejlődése érdekében!
Hajrá harsány!
Roxana

HozzászólásSzerző: Roxana » 2010.11.15. 12:26

Helló 6a!
1. a közelgő alapítványi bállal kapcsolatban az lenne a javaslatom, hogy aki nem akar vacsorázni(3200 Ft), de szeretne igényesen bálozni,szórakozni, akkor a vacsora után, támogatói jegy áron bemehessen, de csak az alkalomnak megfelelő ruházatban! Természetesen ez abban az esetben, a a hely befogadóképessége megengedi!
Roxana

HozzászólásSzerző: Roxana » 2010.11.16. 10:50

6a!
A téma indítására válaszolva:
Szerintetek például milyen a buszközlekedés, úgy gondolom nagyon sok embert érint.
- Ritkán járok busszal, nem tudok ezzel kapcsolatban nyilatkozni. Talán annyi, hogy az esti és a hétvégi járatok nagyon ritkák és "közösek", tehát zsúfoltak a buszok. azt hiszem. Szóljanak azok, akik ezt tudják! (buszsofőr), és majd a polgármesterünk továbbítja a Volán felé az észrevételeket! Ő sem tudja a hiányosságokat, mert nem jár busszal!
Vagy a COOP, vagy az egészségügyi ellátás, vagy a Polgármesteri Hivatalban történő ügyfélfogadás, vagy bármi ami a községben élő lakosságot érinti
- A Coop - nekem jó! Viszonylag kis területen friss, változatos áruk, kedves, figyelmes kiszolgálás! Támogassuk a magyar bolthálózatot, ne a multikat!
- A hivatalban van ügyfélfogadás ( polgármester: talán szerda-péntek), de szerencsére ez sem érint! Falun élünk, már egy találkozás is felér egy fogadóórával!
Egészségügyi ellátás? Jó lenne ha .. az az igazság, hogy az orvos is régen látott. :lol:
Bocs, de ha most nem tudtam építő jellegű véleményt, kritikát mondani!
:oops:
Roxana

HozzászólásSzerző: Roxana » 2010.11.17. 12:56

Hahó! Ébresztő!
Mindenki ránk vár? Sok regisztrált van, de mindenki (úgy látom) csak olvasni szeret, :roll: Senki sem meri elmondani a véleményét, javaslatát? :cry:
Csak kritizálni akar és várja a sült galambot? Jó lenne, ha mindenki aktivizálná magát!

2. Javaslom, tájékoztatásul a képújságban, újságban és itt a neten is legyen tájékoztatás a Nyugdíjfolyósító intézet elérhetőségéről, tel. számáról, az Apehről, nagyon fontos és sajnos sok embert érint a Munkaügyi központ elérhetősége, néhány kórházzal kapcsolatos tájékoztatás, -sürgősség, baleset esetén, hová lehet menni beutaló nélkül-?

3. A helyi újságban szerintem a magánemberek ingyen hirdethetnének, és a cégektől, vállalkozásoktól kellene pénzt kérni!
Az anyakönyvi hírek is (születés, házasságkötés, halálozás) hírek, azokat is igénylik az emberek!

6a!Netti78! Hol vagyok?! Egyedül maradtam?
Roxana

HozzászólásSzerző: netti78 » 2010.11.17. 17:18

Szia Roxana!

1. Valóban igazad van, mások is hozzá szólhatnának a fórum témáihoz.

2. A másik dolog már megint a víz, ugyanis decemberben már megint egyszerre 2 havi számlát akarnak velünk kifizettetni, bármiféle tájékoztatás nélkül.
Még mindig tűrünk????? A harsányi néppel bárki bármit megtehet, és nincs semmiféle megmozdulás????? Mondjuk aláírásgyűjtés....Mikor kezdjük??????? Szerintem minden háztartásban aláírnák...

3. A harmadik dolog, pedig, amit a hirdetésekkel kapcsolatban írtál.
Abszolút nem értek veled egyet abban, hogy a magánemberek ingyen hirdethetnének bármit is, és a vállalkozók meg csak nyugodtan fizessenek.
Tisztában vagy azzal, hogy ma a vállalkozókról hány bőrt húznak le? Mert mi is vállalkozók vagyunk, és szerintem ha valaki eladásra kínál valamit, vagy éppen szolgáltat, az igenis vállalja legalább a hirdetési költséget. Szerintem nem egy ördöngös összegről van szó.
Ugyanis én úgy gondolom, hogy az alkalmazottként dolgozó emberek fejében még ma is az van, hogy a vállalkozóknak jól megy a soruk...
Bárki megteheti, hogy kipróbálja ezt az életformát, és egy pár hónap múlva szívesen várom a véleményét a dologról. Itt nem 8-tól 4-ig tart a munkaidő, és ebből kifolyólag az is előfordulhat, hogy nem minimálbért keres.
De hát aki áldozatra kész...........................attól ne sajnáljuk már, könyörgöm!!! A munkát nem sajnáljuk, ugye?
Még egy dolog, amit nem nagyon díjazok, az az, hogy egyes emberek a fő utcán kirakják az út szélére a kis kertjükben megtermett dolgokat, és ott mindenféle járulékos költségek nélkül pénzzé teszik az utolsó fűszálat is. Ez az élet Babocsai néni!!!!! Tiszta pénz!!!!!! Kell ennél jobb??????
Félreértés ne essék, én nem azt mondom, hogy ezt nem lehet megtenni, de akkor valamiféle területi díjat kellene az Önkormányzatnak szednie ezektől az árusoktól, ugyanis közterületen árusítanak.

Csak végig kell mennünk kis falunkon néha-néha és jól láthatjuk, hogy a fő utcán hány ház előtt árulnak ezt-azt, ami a kis kertben megtermett. Ők semmit nem fizetnek ezért cserébe, a pénz pedig tiszta.....ez az élet Babocsai néni. Akkor kis falunk vállalkozói is nyugodtan ki rakhatják az üzletük elé az út szélére a termékeiket és ott mondjuk 30-40%-kal olcsóbban adhatnák el, mint az üzletben, ugyanis ott nem terhelik a járulékos költségek.
netti78

HozzászólásSzerző: 6aaaaaa » 2010.11.17. 17:58

Itt vagyok gyerekek, de mostanában nincs sok időm, fogok jelentkezni.
Valami ilyesmire gondoltam.
Alakul már ez.
Nyugi Roxi.
6aaaaaa

HozzászólásSzerző: 6aaaaaa » 2010.11.18. 06:54

Két technikai dolog.
Elég kezdetleges ez a Fórum, ezért a válasz olvasásakor, hogy ne kelljen az egész fórumot végigolvasni, hogy mire történt a reflektálás, jelöljük a hozzászólást amire válaszolunk a fórumozó nick nevével és a hozzászólás idejével pl.: netti78 17:18.
A másik, egy hozzászólás ne legyen több 7-8 sornál tapasztalatból mondom nem olvassák el, ha hosszú. Természetesen leírhatsz mindent amit akarsz, de több hozzászólásban.
6aaaaaa

Következő

Vissza: Köztér