Roxnet6a

Közélet, sport, oktatás, és még sok minden más amit meg szeretnél vitatni másokkal.

Tisztelt Regisztrálni Szándékozók!

Az elmúlt időszak tapasztalata azt mutatja, hogy bizonyos keleti országokból, napi 25-30 üzleti jellegű regisztráció érkezik a fórumra. A felhasználónevek 99%-a egy betűhalmaz.
Ezért arra kérek minden új regisztrálót (a saját érdekében is), hogy a jövőben felhasználónévként lehetőleg értelmes, értelmezhető nevet válasszon.
A fentiek miatt a frissen regisztráltak csak admin jóváhagyás után lesznek teljes jogú tagok, mert csak így biztosítható a fórum biztonságos, spam mentes működése.

Admin

Re: Roxnet6a

HozzászólásSzerző: Roxana » 2010.11.18. 08:31

Kedves Admin!
Úgyis figyeled a fórumot (talán remélem a polgármester is), jó lenne ha valaki reagálni a vízzel kapcsolatos felvetésre...!?
Igaz, azt hiszem novemberben nem fizettünk, és volt(?) leolvasás és így elképzelhető, hogy "duplán" fizetünk. :shock:

Netti!
Nyugi! Amit javaslok, azt nem kell készpénznek venni, ill. illetékes még nem reagált semmire idáig, pedig már elhangzott már egy-két kérdés más fórumban is!
Úgy gondolom, hogy Harsányban nem lesznek (ha lesznek) eget verő hirdetési árak, mivel a példányszám kevés.
A vállalkozókat valóban "nem szeretem". Azt elismerem, hogy sokat dolgoznak, nagy a felelősségük a saját családjukkal kapcsolatban és ha van alkalmazott akkor meg különösen! De! Tudjuk, hogy ők tudják csak igazán mitől döglik a légy! Hogy lehet ügyeskedni.. Aki bérből és fizetésből él, attól az utolsó fillérig levonnak mindent, azonnal! És lehet, hogy ő is nehéz, felelősségteljes munkát végez! Potom pénzért! :(
Az árusításról! Aki megtermeli, és a fölösleget adja el, tegye! Nem veszi el senki elől a munkát!
De természetesen itt is vannak ügyeskedők, megveszi a nagybanin, aztán eladja egy kis haszonért.
De aki jó nyugdíj mellett dolgozik, és elveszi a munkanélküliek, a fiatalok elől a munkát, arra kell csak igazán haragudni! :twisted:
6a!
Igazad van, majd rövidebbre fogom a mondanivalóimat, mert nem hagyom abba, csak nem akarok mindent kiadni magamból, lehessen emészteni, reagálni rá! ;)
Roxana

HozzászólásSzerző: netti78 » 2010.11.18. 10:01

Roxana » Ma, 08:31

Kedves Roxana!
Látod, pontosan erről beszéltem a levelemben. Nem a vállalkozókra kell haragudni, ugyanis mindenki előtt ott a lehetőség, és ki lehet próbálni.
Amíg ezt nem tesszük meg, addig kikérem magam és a többi vállalkozó társam nevében, hogy bárki is ok nélkül haragudjon ránk!!!!!! :cry: :oops:
Oké, az rendben van, hogy vannak nagy cégek, vállalkozások, akik csalnak, de ez általában nem a kicsikre vonatkozik. Ugyanis a kicsikről, ha ezt nem tenné meg, akkor rögtön lehúzná az Apeh.
Már bocsáss meg, a leveledben mintha arra céloztál volna, hogy a vállalkozókat nem terhelik hasonló járulékok, mint az alkalmazottakat. Sőt, náluk még az is tetézi a mutatványt, hogy az éppen kicsi, vagy nagy üzletüknek, szolgáltató egységüknek nem csak az alkalmazottaik bérét kell kigazdálkodniuk, hanem az irdatlanul egekbe szökő rezsi költségeket is, és mondjuk ez egy egyéni vállalkozónál nem biztos, hogy sok minden marad belőle.
netti78

HozzászólásSzerző: 6aaaaaa » 2010.11.18. 11:52

netti78 17:18.
Jó a téma rossz a példa.
Igaza van Roxanának az nem probléma szerintem, hogy valaki egy nap elad pár kiló gyümölcsöt, vagy pár szál virágot, természetesen itt is vannak harácsolók. Akiknek az Isten pénze sem elegendő. Ráadásul ezen emberek nagy részének van östermelői, s ha jól tudom 5 millióig adó és járulékmentesek. A többi vállalkozóval van probléma, és még nagyobb probléma a vállalkozói nélkül dolgozó vállalkozóval. Én és környezetem Harsányban olyan vállalkozóval aki számlát, vagy blokkot adott volna, nem találkoztam. Na már most, ha nem adol számlát, vagy blokkot annak a pénznek semmilyen adó, vagy járulékfizetési következménye nincs.
6aaaaaa

HozzászólásSzerző: Roxana » 2010.11.18. 13:22

Netti!
Félre értettél. Tudom, a vállalkozásoknak (különösen a kicsiknek) nagyon nehéz! Azokra talán könnyebben rászáll az APEH a jóakarók miatt is, meg egyébként is! Meg nekik nincs pénzük arra, hogy minden oké legyen! Tudjátok mire célzok?! ;)
Nem vagyok járatos a vállalkozók világában, de sok mindent le is írhatnak az adójukból! Pl. rezsi költség is? Vagy rosszul tudom?

6a!
A bérből és fizetésből élő minden egyes fillérért megdolgozik, az őstermelő pedig 5 milláig semmit nem fizet? azon túl pedig veszteséges, elvitte ár, a nap, a jég, a himlő is ha az kell?! :twisted:
Igen! A boltban kapunk blokkot, de a fagyis, a virágos, az autószerelő ... nem akarok személyeskedni, (sajnos ez nemcsak Harsányban van)!

De!Eltértünk az eredeti tervtől, de erről tényleg sokat lehet beszélgetni!
Roxana

HozzászólásSzerző: netti78 » 2010.11.18. 15:57

Kedves Roxana!

Erre megint csak azt tudom mondani, hogy rengeteg olyan lehetőség van, amellyel nem csak egy helyben lehet állni (állásban dolgozni), hanem egy kicsit előrébb is juthat vele az ember.
A számlázásra visszatérve csak annyit, hogy nekünk például olyan jellegű vállalkozásunk van, amit számlázás nélkül nem tudnánk végezni.....de minket nem kifejezetten Harsányhoz köt a munkánk.
Azért egy-két vállalkozótól Harsányban is szoktam blokkot kapni vásárlásaim alkalmával. És ők pl. egyéni vállalkozók, ha jól tudom. Vállalkozói nélkül dolgozó vállalkozóról nem tudok, ha van ilyen, akkor az nagy merészség.
De valóban térjünk vissza az eredeti témánkhoz szerintem is, mert ezekről a dolgokról napestig lehetne vitatkozni szerintem is. :) ;)
netti78

HozzászólásSzerző: Roxana » 2010.11.19. 10:04

Szigorúan a témához. Biztos másnak is eszébe jutott már, csak még nem kaptunk rá ígéretet, vagy nem láttunk kezdeményezést. nem nagy dolgok, de fontosak!
1. utca szemetesek kihelyezése. Nem a gyerekekkel kell felszedetni, (bár nevelő célzattal nem árt), de ha van, akkor nem szemetelnek. Meg vannak közmunkásaink is.. Tehát: Ha van utcai szemetes, akkor abba tesszük a szemetet!

2. Utcai (igényes) hirdetőtáblák. A faluval kapcsolatos, és egyéni hirdetések elhelyezése! Aki busszal jár, nincs a falu napi közéletében (zuhanyhíradó), akkor keveset tud.

3. Lehet, hogy nevetséges, de sokak számára igény lehetne egy kerékpárút! a fő utca megfelelő szélességű hozzá! itt jegyzem meg, hogy remélem az úton végzett munkák csak tűzoltás jellegűek?

4. Igény lenne szerintem, ha már adakoztunk, a Turul madárral kapcsolatos költségekre is! Mennyibe kerül, ki lesz a kivitelező, mennyi van jelenleg a számlán?

(Netti árulj már el nekem néhány munkaidőn túli jól jövedelmező, család mellett elvégezhető munkát! Nem jut eszembe semmi, de szükségem lenne rá)!
Roxana

HozzászólásSzerző: 6aaaaaa » 2010.11.19. 14:09

Roxana 10:04

Elvben mind a négy téma jogos, de
1. Először az emberek mentalitásán kellene változtatni, és utána a szemetest kirakni. A dohányos hol fogja szerinted a csikket eldobni, aki csokit bont hol fogja a papírt eldobni? Szerintem ahol éppen jár. Mondom sajnos.
2. Az ABC előtt emlékezetem szerint volt vagy van, de nem igen használ(t)ja senki. Inkább a buszmegállókat. Itt lehetne fontos szerepe a (jó) képújságnak és a Harsányi Tükörnek.
3.Éppenhogy nagyon is komoly, akár személyautóval, akár kerékpárral közlekedem a főutcán sötétedés után életveszély.
4.Jogos, lehetne a Turul madárról is több információt kapnunk.
6aaaaaa

HozzászólásSzerző: netti78 » 2010.11.21. 20:20

Az úton, mellék utcákban lévő munkálatok biztos vagyok benne, hogy csak tűzoltásként működik, ugyanis szerinted az őszi esős és téli hideg, fagyos időszakban mennyire célszerű az aszfaltozás és az árkok kibetonozása?
Szerintem ennek is nagyon kell, hogy örüljünk, mert eddig nem nagyon láttunk hasonló méretű közmunka programot, és az árkok tisztítását meg tudnánk számolni a kezünkön, hogy az elmúlt években hányszor végezték el? A mi környékünkön is be voltak szakadva az árkok, és csodálkoztunk, hogy elönt minket a víz egy kis eső után.
netti78

HozzászólásSzerző: 6aaaaaa » 2010.11.24. 18:40

netti78 20:20

Most látom milyen fiatal vagy, gratula!

Én a környezetemben nem látok betonozást, főleg aszfaltot. de az hogy elfolyik az esővíz az szuper. Főleg, hogy most kezdődik az esős évszak. Már csak a Csincse patak meder ásására várunk.

Roxana 07:06

Persze praktikusabb egy csomag szaloncukor, mint pár száz forint vásárlási utalvány, mert azzal sokkal több a baj * megrendelés, elszámolás, utalás stb. - a vendéglátás ugyan ez - a bálosok megcsinálják maguknak -.

Uff, hogy szóltam.
6aaaaaa

HozzászólásSzerző: 6aaaaaa » 2010.11.24. 19:39

Roxana 18:20

Csak nyugi, az a nép, aki névtelenül sem mer bele szólni a sorsába, megérdemli.
Szerinted csak húszan olvassák ezt, szerintem sokkal többen.
Sajnos nem jársz busszal, ezzel kapcsolatban is lenne egy kötet.
6aaaaaa

ElőzőKövetkező

Vissza: Köztér