Roxnet6a

Közélet, sport, oktatás, és még sok minden más amit meg szeretnél vitatni másokkal.

Tisztelt Regisztrálni Szándékozók!

Az elmúlt időszak tapasztalata azt mutatja, hogy bizonyos keleti országokból, napi 25-30 üzleti jellegű regisztráció érkezik a fórumra. A felhasználónevek 99%-a egy betűhalmaz.
Ezért arra kérek minden új regisztrálót (a saját érdekében is), hogy a jövőben felhasználónévként lehetőleg értelmes, értelmezhető nevet válasszon.
A fentiek miatt a frissen regisztráltak csak admin jóváhagyás után lesznek teljes jogú tagok, mert csak így biztosítható a fórum biztonságos, spam mentes működése.

Admin

Re: Roxnet6a

HozzászólásSzerző: netti78 » 2010.11.25. 08:07

Re: 6aaaaaa » Tegnap, 18:40

Hát igen.
A Csincse-patak meder tisztítása valóban nagyon esedékes lenne, ugyanis, ha jól emlékszem az elmúlt 20 évben, max. kétszer, ha volt tisztítva.
Bízom benne, hogy a jövő évben arra is sor fog kerülni, ugyanis a mi családunkat is közvetlenül érinti a dolog.
netti78

HozzászólásSzerző: Roxana » 2010.11.25. 09:33

Netti!
A patak meder tisztítására nem kellene várni jövőig, mert láthatattad a hétfői esőzés után is elég rendesen megáradt! Mi lesz a tavaszi olvadáskor?!
Apropó!
Nagy volt a szél, a hétfői napon. Nagyon sok fa balesetveszélyes, amelyik bele ér az áramvezetékbe! Talán be kellene jelenteni az ÉMÁSZ felé, vagy a tűzoltóságnak?!
Bár ennyi pénzért amit a falu is fizet nekik (ÉMÁSZ), alapból figyelhetnének erre! A bajt jobb megelőzni! És olcsóbb!
Itt gondolok a temetőkben lévő fák kivágására is! Kinek a kötelessége? felelőssége? feladata ezt figyelni, jelezni stb. Nagyon értékes sírkövek vannak ott, és az ember élet még értékesebb! Bármikor tragédia történhet! A fák pedig nagyok és nem oda valók!
Vélemény?

Régen és még most is van egy-két ember aki saját maga tartja maga előtt rendben az árkot, vagy fizet érte ha nem bírja(kaszálás, mélyítés ). Csak most el vannak kényelmesedve az emberek és mindig másra várnak ! :(
Roxana

HozzászólásSzerző: Roxana » 2010.11.26. 07:58

Nyugdíjasokkal kapcsolatosan lenne még néhány ötletem, mivel valamiért itt csak karácsonykor törődnek velük. Nincs, megszüntették a nyugdíjas klubot évekkel ezelőtt. Nem tudom az okát. Talán érdektelenség?
- Jó lenne, ha havonta lenne egy klub számukra (hasonlóan a Baba-mama klubhoz). A népdalkör bevonásával, invitálásával, közös énekléssel, beszélgetéssel, ne adj isten főzéssel, szalonna sütéssel (de hol)?
- Szerintem szívesen elmennének fürödni a közeli fürdőhelyekre is, mivel idősek, betegek, nehezen mozdulnak ki, és nehézkes a közlekedés a fürdőhelyekre (hiába ingyenes).
- Valószínűleg még áldoznának is arra ( nem csak nyugdíjasok ), hogy autóbuszos kirándulásokat szervezzenek igény szerint.
Szerintetek? Nektek vagy a környezetetekben lenne rá igény?

Itt jut eszembe nekünk sosem lesz olyan szép feliratos kisbuszunk mint sok más községnek?
Roxana

HozzászólásSzerző: 6aaaaaa » 2010.11.26. 15:20

Roxana 07:58

Az ötletek jók, de azért ne essünk át a ló túlsó oldalára, ezek mind pénzbe - és nem is kevésbe - kerülnek.
Nem tudom mi az a Baba-mama klub, Harsányban van ilyen? No ezért jó, hogy találkozunk.
A nyugdíjasok fejével nem tudok gondolkozni, ki menne el, ki nem.
Az ingyenességről.
Ezzel az a baj, tapasztalataim szerint, hogy az ingyenes szolgáltatásokat azok veszik igénybe akik amúgy is bőven megtehetnék.
Aki rászorul az pedig szégyelli igénybe venni.
6aaaaaa

HozzászólásSzerző: netti78 » 2010.12.08. 09:35

Re: Roxana

Én úgy hallottam, hogy nekünk is volt lehetőségünk rá, de az előző testület többségében leszavazta az UMVP-s szép feliratos kis buszt.
De bízunk benne, hogy ami késik, az nem múlik, és nekünk is hamarosan lesz olyan. De szerintem ez most század rangú, vannak ettől sokkal, de sokkal fontosabb teendők is a faluban. Csak az az igazság, hogy azt rebesgetik, hogy elég jó informátoraink, hogy teljesen lenullázta az előző vezetés az Önkormányzat költségvetését, és legyünk őszinték! Üres kasszával kinek könnyű a kezdet??? A pályázatok kiírásával pedig jelenleg nem nagyon foglalkozik a kormány. Sokkal inkább érdekli őket a saját és a haverok pozicionálása.
De biztos vagyok benne, hogy ha lesznek értelmes pályázatok, akkor ki fogja használni a lehetőséget a képviselő testületünk, és nem pedig inkább leszavazza, hogy nehogy munka legyen vele.
netti78

HozzászólásSzerző: KŐKEMÉNY » 2010.12.08. 18:36

Nettik!Több mint két hónapja ti "kormányoztok".Én úgy halottam "elköltöttétek" a "pénzt"!!! Hibát ,hibára halmoztok,- és még a múltat szidjátok ,és még mindig hazudtok !
A kormányt se,- ne szidjad mert fő támogatótokat is elveszíthetitek, és akkor "Isten irgalmazzon falunknak"-miattatok ???
KŐKEMÉNY

HozzászólásSzerző: netti78 » 2010.12.08. 21:26

Nocsak, nocsak Kőkemény társunk megszólalt ebben a témában is!
Úgy látom, hogy nagyon közel állhatsz az előző "harsányi kormányzáshoz". :) Ugyanis nagyon pártolod az elmúlt 20 év alatti vezetést, pedig nem sok minden történt kicsi falunkban ez idő alatt.
Én nem tudom, hogy ki, vagy kik költötték el a pénzt, de azt igen, hogy amikor átadás-átvételre került volna a sor az Önkormányzatunknál, akkor közel 2 hétig nem volt hajlandó megjelenni az előző polgármester. Nem is sejtettük, hogy miért húzza az időt, ugye??? De mindegy! Az már a múlté. Apropó ezt a hangnemet kikérem mindannyiunk számára ("és még mindig hazudtok"), akik a változás mellett döntöttünk. Nem vettem észre, hogy valaki is hazudott volna, szerintem ez eléggé rövid idő ahhoz, hogy ilyen véleményt alkossunk a jelenlegi falu vezetésről.
A hibát hibára halmoztok célzást sem igazán értem. Nem tudom, hogy ki, kik hibáztak esetleg valamiben??? Tájékoztathatnál róla, ugyanis erre én is kíváncsi lennék....
Egyébként arra is kíváncsi lennék, mert leveled alapján nagyon jól informált vagy az aktuális dolgokról, hogy kikre célozol a pénz elköltését illetően???? :o Én nem hallottam még ezt a verziót, és azt sem vettem észre, hogy az elmúlt 2 hónap alatt semmi sem történt volna a faluban.
Ugyan-ugyan hagyjuk már!!!
Azt is nagyon jól tudja minden ember a faluban, hogy ezt az irdatlan vízárat is az előző polgármesternek köszönhetjük. Máshol vajon miért nem kerül ennyibe?
Az utakról is jobb, ha nem beszélünk, mert ilyen lepukkant utcákkal nem is tudom, hogy melyik környékbeli településen találkoztam utoljára...
Szerintem inkább ne kezdjük el felsorolni az előző 20 év hibáit, hiányosságait, mert akkor napokig itt ülhetnénk.
Isten Irgalmazzon falunknak még egy olyan 20 évtől, mint ami mögöttünk van...
netti78

HozzászólásSzerző: KŐKEMÉNY » 2010.12.22. 19:10

20 év ,az 20 év.A polgármester is beismerte(Szabó Gergely) !!!2010.12.20.Öregek karácsonyán !
KŐKEMÉNY

HozzászólásSzerző: hókuszpók » 2010.12.23. 10:23

Kőkemény!
Mit ismert el? Elmondanád azoknak, akik nem voltak ott? Hogy történt?
hókuszpók

HozzászólásSzerző: KŐKEMÉNY » 2010.12.24. 18:42

Békés,Boldog Karácsonyt Mindenkinek!
KŐKEMÉNY

ElőzőKövetkező

Vissza: Köztér