Közélet Harsányban

Közélet, sport, oktatás, és még sok minden más amit meg szeretnél vitatni másokkal.

Tisztelt Regisztrálni Szándékozók!

Az elmúlt időszak tapasztalata azt mutatja, hogy bizonyos keleti országokból, napi 25-30 üzleti jellegű regisztráció érkezik a fórumra. A felhasználónevek 99%-a egy betűhalmaz.
Ezért arra kérek minden új regisztrálót (a saját érdekében is), hogy a jövőben felhasználónévként lehetőleg értelmes, értelmezhető nevet válasszon.
A fentiek miatt a frissen regisztráltak csak admin jóváhagyás után lesznek teljes jogú tagok, mert csak így biztosítható a fórum biztonságos, spam mentes működése.

Admin

Re: Közélet Harsányban

HozzászólásSzerző: Hajrá Harsány » 2010.11.15. 19:13

A testületi üléshez !
Ha szabad !Véleményt írni!
A "Szennyvízpályázathoz" ,hogy Harsány községünk is profitáljon a pályázatból!
Hálózat fejlesztést lehetne tervezni,megvalósítani: Frames üzem,Pálinka főző,Állattenyésztő telep felé (+2 istálló építése után a dolgozók létszáma szükségessé teheti a rákötést).Alsó faluvége ipari park kialakításához. A Nagyoldal (Szabadság út)végénél ,telkek kialakításához .A barackos felé ,építési telkek kialakításához!
A"nyomott vezeték"a község határáig való kivitelét! Javaslom!
Hajrá Harsány

HozzászólásSzerző: Roxana » 2010.11.16. 10:33

Hajrá Harsány!
Nem értem, hogy mit akarsz? ebből hogy profitál Harsány?
1.Természetes, hogy rákötnek (ill. biztos rajta is vannak) a hálózatra, és pénzért. Nem?
2. valamit te tudsz! IPARI PARK? :) nem hallottam róla.
3. A barackos nagyon messze van, ill. magán terület a környéke? ahhoz sok pénz kell!
Roxana

HozzászólásSzerző: 6aaaaaa » 2010.11.22. 19:46

Hajrá Harsány! 10:33

Telek spekulánsok figyelem! valaki itt valamit tud, a Nagyoldal és a barackos házhely lesz. Azonban bocsánat, hogy alpári vagyok, de egy telek kialakításához nem csak a szart kell elvezetni, oda út, villany víz, gáz, telefon és sok minden más is kell. Amennyiben ez a szennyvízpályázat az, amiről a közgyűlésen szó volt, akkor nem egészen értem, ott csak Bükkaranyos és Emőd fejlesztéséről volt szó, legalábbis ahogy én értelmeztem.
Ipari Park kialakítása azt jelenti, hogy az azon a területen lévő vállalkozások, vállalkozók sok kedvezményben részesülhetnek, többek közt helyi adóból is.
6aaaaaa

HozzászólásSzerző: Roxana » 2010.11.23. 06:52

6a! 19.46
Valóban zavaros Hajrá Harsány felvetése, és nem is válaszolt a kérdésemre.
Úgy gondolom, hogy Harsánynak csak kiadása származna ebből a beruházásból( szennyvíz, víz, gáz stb. hálózat kiaépítése). Ismerve a vállalkozások nagyravágyását, és helyi adó befizetési kötelezettségeit! Nézzük! Mire jó nekünk a halastó és lakópark, és a lovarda, és a tehenészet? Lehet hogy jó de nem tudjuk!
Választ kaphatunk ezekre a kérdésekre?
Hallottam már olyan vállalkozásról, hogy nem itt, hanem egy szomszédos faluba (ahonnan származik) van bejelentve a vállalkozása és közben itt van!
Roxana

HozzászólásSzerző: Roxana » 2010.11.23. 07:06

MÁS!
Közeleg az idősek napja, vagyis vendégül látják őket és ajándékot (szaloncukor) kapnak.
Úgy gondolom, el kéne gondolkozni a vendéglátás mikéntjén! Sokan tudjuk, más falvakban meleg étellel is várják őket, tehát asztalhoz ültetik őket! Tavaly a hideg tornateremben, a lelátón ülték végig a műsort!
Ha a bál alkalmával elfér 200 ember, akkor ők is elférnek ott ( ennyi év után lehet kalkulálni a hány személyre lehet számítani)barátságosabb, kényelmesebb lenne terített asztal mellett (pogácsa, üdítő, bor) végig ülni a 2 órás műsort! És a végén nem lenne az a kellemetlenség, hogy állva, tolongva esznek-isznak, zsebbe tömködik a pogácsát! Ez kellemetlen!Rossz érzéssel tölti el azt aki ezt látja!
Sőt! Néhány idősebb ember biztosan szívesen elmenne megnézni az unokáját, dédunokáját, de nincs aki elvigye! A hivatali kocsival megoldható lenne. Nem?
Szerintem, ha e helyi boltban elvásárolható utalványt kapnának, sokkal jobb lenne! Mindenki azt venne belőle amit, amilyet akar! Döntsék el ők! Mer tudjuk, hogy amit éppen adnak az úgysem jó mindenkinek!
Köszönöm, hogy elolvastatok, várom véleményeteket!
Roxana

HozzászólásSzerző: Roxana » 2010.11.23. 07:39

Lubickolás a gyógyfürdőben, masszázs, gyógytorna

Nem kell feltétlenül idősnek lenned ahhoz, hogy reumatikus fájdalmak gyötörjenek: a folyamatos, ülőhelyzetben végzett munka, a görnyedés a számítógép előtt már fiatalkorban káros hatással lehet az egészségedre, és mozgásszervi problémákat okozhat. Bár a többség azt gondolja, hogy csak nagymamáink igényelhetik, valójában bárkit beutalhat a reumatológus szakorvos évente két alkalommal, 4x15 kezelésre. Ehhez először a háziorvosodtól kell kérned egy beutalót a szakorvoshoz, aki vényre írja fel a kezeléseket.

Ezeket az OEP támogatja, az egyetlen megkötés, hogy a kezeléseket a vény kiállításától számított harminc napon belül el kell kezdened. Az igénybe vehető kezelések körébe tartozik többek között a gyógyvizes medencék használata, az iszappakolás, a víz alatti csoportos gyógytorna és az orvosi gyógymasszázs is.

Ezt tudtátok? Ilyen és ehhez hasonló dolgokról miért nem tájékoztatnak bennünket?
Szerintetek?
Roxana

HozzászólásSzerző: hókuszpók » 2010.11.23. 09:14

Sziasztok!
Megfogadtam, hogy nem szólok bele a témákba, de nem bírom megállni!Igaza Roxananak, változtatni kell a karácsonyi ünnepség körülményein!Nekem is jobban jönne az az utalvány!Cukros vagyok, semmi szükségem a szaloncukorra, mit csináljak vele? Kinek adjam?
Ezt a gyógyfürdős dolgot nem tudtam, jó hogy írta, el is megyek az orvoshoz!
Azért is írok, hogy hátha az én fórumomba is ír valaki, hogy tetszik-e egyáltalán?
hókuszpók

HozzászólásSzerző: Roxana » 2010.11.24. 18:20

Emberek!
Úgy látom, szerettek kukkolni! Mire vártok?!
Azon gondolkodtok, hogy ki vagyok. Számít? Mit ír már megint ez a hülye?! Nevessünk rajta?! Hátha elárulja magát?
Írjátok le, hogy jót gondolok vagy sem? Van vagy 20 tag, és nem írnak!
Merjétek ti is megírni a véleményeteket! Ne csak szavazáskor döntsünk a sorsunkról!
Nektek nincs véleményetek, tervetek, célotok, gondolatok ami előre inné a falut? Változást akartatok! A mai anyagias világban ez nagyon nehéz lesz! Segítsük a vezetést, és segítsünk magunkon!
Nincs falugyűlés ( oda se mennénk el, mert nem tudunk, nem akarunk mások előtt beszélni), nem kell elmenni fogadóórára! Hátha bejön valami abból amit szeretnél! Gondolkozzatok el rajta!

Hallgatás beleegyezés az idősnapi bulival kapcsolatban? :)
Roxana

HozzászólásSzerző: netti78 » 2010.11.25. 08:16

Re: Hajrá Harsány » 2010.11.15. 19:13

Az általad említett szennyvíz beruházáshoz remélem, hogy nem szeretnénk csatlakozni, ugyanis az megint csak egy újabb levételről szólna.
Úgy hallottam, hogy abban az esetben, ha csatlakozunk a dologhoz, akkor az egy újabb áremelkedést vonna maga után, és minimum 400 Ft-tal nőne a csatornadíj m3-enként. Hát nem tudom, hogy ezt még melyik háztartás bírná el? Már így is horribilis a vízdíj nálunk.
Bízom benne, hogy a polgármesterünk a falu érdekét nézi, és a falu lakosainak érdekében fog cselekedni ez ügyben...És nem húzza rá az emberekre a vizes lepedőt...Nézem annyira intelligensnek.
Azt viszont egyáltalán nem értem, hogy Harsány hogyan is profitálhatna a dologból??? Elmesélnéd Tisztelt Hajrá Harsány!!!!!!!!!!??????????
netti78

HozzászólásSzerző: Roxana » 2010.11.29. 10:51

Sziasztok Fórumozók!
Legyetek szívesek tájékoztatni, hogy milyen volt a tegnapi gyertygyújtás? (Örülök ennek a kezdeményezésnek, és a többi programnak is)
Egyéb elfoglaltságom miatt nem tudtam elmenni, legnagyobb sajnálatomra! A következőre igyekszem ott lenni!
Köszönöm!
Roxana

ElőzőKövetkező

Vissza: Köztér