ARANY ÁRON A HARSÁNYI VÍZ

Közélet, sport, oktatás, és még sok minden más amit meg szeretnél vitatni másokkal.

Tisztelt Regisztrálni Szándékozók!

Az elmúlt időszak tapasztalata azt mutatja, hogy bizonyos keleti országokból, napi 25-30 üzleti jellegű regisztráció érkezik a fórumra. A felhasználónevek 99%-a egy betűhalmaz.
Ezért arra kérek minden új regisztrálót (a saját érdekében is), hogy a jövőben felhasználónévként lehetőleg értelmes, értelmezhető nevet válasszon.
A fentiek miatt a frissen regisztráltak csak admin jóváhagyás után lesznek teljes jogú tagok, mert csak így biztosítható a fórum biztonságos, spam mentes működése.

Admin

ARANY ÁRON A HARSÁNYI VÍZ

HozzászólásSzerző: netti78 » 2010.09.14. 16:37

Tisztelt harsányi lakosok!

Mindenkit megdöbbentett az égbe szökött vízdíj számla? Vagy csak nekem tűnik irreálisan magasnak?
Tudjátok, hogy Budapesten 585 Ft/m3 (csatornadíjjal együtt) a víz ára? Akkor mi itt mire fizetjük több, mint a dupláját?
Ugyanis nálunk jelenleg 1261 Ft/m3, az állítólagos kedvezőbb tarifa pedig 908 Ft/m3-re módosul október 1-től a Dél-borsodi Vízművek szerint.
Vagy csak én vagyok az egyetlen ember, aki fölháborodott ezen? :x :oops:
netti78

Re: ARANY ÁRON A HARSÁNYI VÍZ

HozzászólásSzerző: beka01 » 2010.09.15. 06:02

Kedves netti78! Nálam is kiverte a biztosítékot a vízdíj számla. Első felindulásból fel is hívtam a víműveket, akik biztosítottak arról, hogy ez két havi számla és októberben már nem kell fizetni. Az utána következő hónapban pedig fele ennyiről fogunk számlát kapni, ha megtörténik a szolgáltató váltás. ( Az átállás először szeptember 1-re volt ígérve!) A legújabb infóm az, hogy következő hónapban is kapunk számlát és az sem lesz kedvezményes!!! És ez a mostani számla nem kettő havi, hanem az éves átlagunk alapján számolt előleg. De akár hányszor hívom a szolgáltatót mindig mást mondanak, uh. lehetséges, hogy ez sem 100%!!!
Jó lenne, ha vki tudna vmi biztosat és ha jogtalanul szedik be tőlünk ezt a sok pénzt, akkor az illetékesek kiállhatnának a faluban lakó emberekért!!!!!
beka01

HozzászólásSzerző: admin » 2010.09.16. 16:21

Kedves harsányi!

A vendégkönyvi bejegyzésed egy mondatára kívánok reagálni.
"Szept.1-i levelet közzé tesznek 14-én!"
Ez a levél egy fax volt aminek másolatát több helyen is láthatod a faluban kiplakátolva. A fejlécén olvasható a fax vételi időpontja ez pedig a következő 14-sep-2010 09:40 Fel:DELBORSODI VIZMU KFT.

Ennyit arról, hogy "Szept.1-i levelet közzé tesznek 14-én!"

Üdv: Admin
admin
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: netti78 » 2010.09.17. 08:49

Tisztelt admin!

A "harsányi" illető válasz levelére reagálva csak annyit mondanék, hogy szerintem egy ilyen fontos információt nemcsak egy pár helyen kellene kifüggeszteni a faluban, hanem minden lakcímre levélben kellene eljuttatni időben. Ugyanis úgy gondolom, hogy ez a vízszámla jogtalan, amit a Tisztelt Délborsodi Vízművek előre kifizettetett a lakossággal, már aki kifizette, vagy ki tudta fizetni. Ugyanis sok helyen el sem érte a vízóra állása a kiszámlázott óraállást.
Mindezek alapján az a megítélésem, hogy már a következő havi vízfogyasztásunkat is lassan előre kell kifizetnünk. Vagy rosszul gondolom az eddig eljártak alapján? :!: :?: :oops: :evil:
netti78

HozzászólásSzerző: admin » 2010.09.17. 18:49

Kedves netti78!

Reagálásom elsődleges célja pusztán annyi volt, hogy az általam szerkesztett "helyi média" a lehető legrövidebb időn belül publikálta az ominózus fax teljes szövegét. Tehát nem egy valahol közel két hete (esetleg az idézett bejegyzés írója szerint nálam vagy a Polgármesteri Hivatalban) elfekvő levél került késve a nyilvánosság elé.
Nemcsak az én magánvéleményem hanem a környezetemben lévőké is az hogy, a DVCS valamilyen formában akár verbálisan Ottó által, akár a számlához mellékelt tájékoztatón tudathatta volna a tényeket.

Üdv: Admin
admin
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: viking » 2010.09.19. 07:39

Rohadt rabló vízmű,ők szolgáltatnak,mi meg szótlanul fizetünk, ez a Harsányi nép!És hol a hivatal akiknek a falu érdekei lennének fontosak!Polgármester úr ezzel kellene foglalkozni nem a feszültséget gerjeszteni!
viking

HozzászólásSzerző: Roxana » 2010.10.05. 18:14

Emberek!
Ottó szedi a vízdíjat! Miért is?
Fizettek?
Roxana

HozzászólásSzerző: netti78 » 2010.10.05. 20:25

Kedves Roxana!

Nem fizetünk. Az előző hónapban 2 havi díjnak megfelelő összeget kértek tőlünk. Ez most melyik havi díj lehet, ki tudja?
Ha jól gondolom, akkor az augusztusi és szeptemberi vizet már kifizettük, ezek szerint az október havit előre fizetjük? :oops: :twisted:
netti78

HozzászólásSzerző: netti78 » 2010.11.08. 12:33

Sziasztok!

Ki, mit hallott arról, hogy állítólag ismét emelni akarják a szennyvíz díjat?
Ráadásul egy olyan nyitott szennyvízelvezető rendszerről beszélgetünk, ami az Eu-s szabványnak meg sem felel, ugyanis a szennyvizet csak zárt rendszerben lehetne elvezetni. A faluban egy pár helyen elviselhetetlen szennyvízszag van a nyitott rendszer miatt. Ezt nagyon szépen elintézte az előző faluvezetés.
Köszönjük meg nekik!!! Csak éppen azt nem tudjuk, hogy ez a rendszer hogyan, mi módon, és ki által lett átvéve.......És kiknek az zsebe lett megtömve???
Vegye elő mindenki a júniusi számlákat, ugyanis júniusra kétféle tarifával számláztak nekünk. Június 1-9-ig, és június 10-30-ig. Június 10-től megemelték a vízdíjat, abból az emelt díjból szeptemberben lecsökkentettek egy minimálisat, és állítólag újból emelni akarják... Hol is van a kedvezmény???
Én nagyon szeretném, ha egy aláírás gyűjtés kezdődne a faluban ezzel kapcsolatosan, mert így csak folyamatosan hülyének néznek minket, mi meg csak fizetünk.....
netti78

HozzászólásSzerző: Hóhányó » 2011.02.07. 10:30

Nem hallottam senkitől, hogy kéthavonta akar fizetni. :o Nincs ellenvetésem (nekem) mert a leolvasás miatt jobban képben vagyunk!
Netti!
Szerinted jó a kéthavonti vízdíjbeszedés? Sok pénzt kell(ene) tartalékolni a következő befizetésig.. :cry:
Más!
Jó lenne, ha Kövesdet lehetne hívni ingyenes, vagy helyi tarifával meghibásodás, vagy számla miatt!
Hóhányó

Következő

Vissza: Köztér